0(312) 235 30 36 Sipariş Takibi

Filtrele

Fiyat Aralığı

4386 40550

TISSOT SAAT

İsviçre’nin küçük bir kasabası olan Jura’da doğup, buradan dünyanın 150 ülkesine yayılan Tissot, her dönemde yeniliğin ve gelişmenin simgesi oldu. Daha ilk kurulduğu yıl olan 1853’den itibaren saat teknolojisinde ilerici yaklaşımlar geliştirmeye başlayan Tissot, her dönemde yenilikçi saat teknolojilerinin temsilcisi oldu.

Tissot’un 1853 yılında başlayan yeniliklerinin ilk adımı cep saatleriydi. Dedelerden torunlara geçerek, çağlar boyunca seyahat eden cep saatlerinin de cep saatlerinde iki farklı zaman dilimi kullanımının da ilk uygulayıcısı Tissot oldu.

1929 yılına gelindiğinde Tissot ilk anti manyetik saati üretmişti. Takvimler 1971’i gösterdiğinde ise Tissot dünyayı, tasarladığı Idea 2001 serisi ile birlikte ilk plastik saat tasarımıyla tanıştıracaktı. Tissot’un saat tasarımında deneysel yaklaşımı bunlarla sınırlı kalmadı. 1985 yılında granitten, 1988 yılında ahşaptan, 1987 yılında inciden ürettiği saatlerle, Tissot hep saat için en dayanıklı olan materyali aradı.

Günümüze yaklaştığımızda ise Tissot yine çağın ötesindeydi. Tissoti gösterdiği inanılmaz büyümenin bir uzantısı olarak dokunmatik ekranlı T-Touch saatlerini üretti. Bu saat tasarımının camları dayanıklılığı bir sonraki boyuta taşımak için tamamen safirden üretildi. Tissot, bu yeni tasarımının içine pusula, termometre, barometre ve altimetre yerleştirdi.

Tissot, özgün tasarımları ve yüksek teknoloji ürünü modelleriyle birlikte saatlerini ünlülerin, tarihin iz bırakan karakterlerinin kollarına takmayı başardı. BU isimler arasında Elvis Presley, Grace Kelly ve Nelson Mandela bulunuyordu. Tissot saatin ünlülerin tercihi olması, hiçbir zaman bir pazarlama iletişiminin uzantısı olmadı. Tissot saatlerinin en sıradışı insanlar tarafından tercih edilmesinin altında yatan neden, Tissot’un tasarımlarının, sıradan olanı reddeden ve vasattan uzaklaşmak isteyen herkese hitap etmesiydi.

Tissot Saat Modelleri

Tissot, günümüzde NASCAR’ın, MotoGP yarışlarının, Dünya Bisiklet Şampiyonasının, eskrim ve buz hokeyinin resmi zaman tutucusudur. Ayrıca, Lotus, Renault ve Sauber Formula 1 takımlarının resmi sponsoru olan Tissot, zamandaki kesinliğini dünyanın en rekabetçi müsabakalarda, tekrar tekrar ortaya koymaktadır. Sponsorluk seçimleriyle olsun, bir parçası olarak yer aldığı önemli spor müsabakaları ve olaylarıyla olsun, Tissot saat modelleri belli bir tarzın ve bakış açısının sembolü ve timsali olmuştur. Marka özü ve hayatın her alanında zamanın keskinliğinin önemine yaptığı vurguyla, Tissot saat, kulanıcılarına fonksiyonel fayda kadar özgünlük ve sürüden ayrı olma psikolojisi yaşatarak çok önemli bir duygusal faydaya da imza atmıştır.

Tissot aynı saat kordonu üzerinde, kronometresi ayrı, saati ayrı tasarımı olan T serisi ile aynı nda hem Moto GP, hem Fransa bisiklet yarışında devrim yaratmıştır. Tissot’un T serisi Moto GP yarışlarında Amerikan pilot Hayden tarafından tercih edilmiştir.

Tissot tasarımları tematik konsept saatlerle sınırlı değildir. İlk üretimi olan cep saatlerini bugün halen üretmekte ve cep saatlerinde de en yenilikçi teknolojiyi kullanmaktadır.

Saat tasarımları itibariyle hem gündelik kullanıma hem de özel günlerde ve gecelerde aksesuar olarak kullanıma aynı anda uygun olan saat modelleri tasarlayan Tissot, tasarımda geleneksellikten yana olan saat kullanıcılarını da unutmuş değildir. Paslanmaz çelik ve deri kordonlu modeller tasarımda gelenekçi yaklaşımlar olarak iz bırakırken, bu tasarımlarda da teknolojinin en bilinmeyen yeni yüzleri kullanılmıştır.

Tissot, 160 küsur yıllık mazisine rağmen hiçbir zaman yaşlanmamıştır. Genç tasarımlara verdiği önem, saat tasarımlarındaki renk tercihlerinden de anlaşılabilmektedir. Tissot’un tasarımları arasında en çok tercih edilenlerden biri de canlı ve parlak renklerin tercih edildiği, daha sportif çizgide olan saat modelleridir. Sportif çizgilerine ve eğlenceli tasarımlarının ardında bu Tissot saat modelleri, kullanılan teknoloji bakımından hem çağının ötesinde hem de devrimseldir.

Tissot, saat tasarımında zarif dokunuşa her dönem olağanüstü önem göstermiştir. Tissot’un saat ve zarafet ögesini bir araya getirme çabaları reklam spotlarından anlaşılabileceği gibi, ünlü seçimlerinden de rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Angelina Jolie’nin başrolünü oynadığı Tomb Raider filminde, Angelina Jolie’nin oynadığı karakter olan Lara Croft’un film boyunca kolunda takılı olan saat Tissot’tur. Tissot, bu film aracılığıyla saat modellerinin güçlü, özgüvenli ve kararlı olduğu kadar zarafetin de bir göstergesi olduğunu vurgulamıştır.

Tissot tüm saat modellerini alışılmışın dışında bir yaklaşımla tasarlamıştır. Bir kol saatinin sahip olması gereken tüm zarafet ve şıklık yansıtılırken, kırılgan bir hava bırakılmamaya özen gösterilmiştir. Tasarımda pastel renk dokunuşları tercih edilmiş fakat kesinlikle bir monotonluk mesajı iliştirilmemiştir. Tissot’un kullanıcılarına özel tasarımları güçlü ve özgün bireyin, sergilediği imajın şık bir uzantısı olarak tasarlanmış, bireyi silikleştirmekten özellikle kaçınmıştır.

Kordon tasarımlarında deri kullanımlar öne çıkmakta fakat paslanmaz çelik ve daha genç bir hava estiren lastik kordonlar da kullanılmıştır. Deri kordonlarda renk seçimleri daha çok pastel ve koyu tonlar olurken, lastik kordonlarda canlı ve parlak renkler tercih edilmiştir. Tissot’un aynı zamanda beyazın en saf ve temiz tonunu kullandığı, kullanıcıları için özel özel olarak tasarladığı beyaz bir kordonlu serisi bulunmaktadır.

 

 

97 adet ürün bulunmuştur.

E-Bülten

Kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun ve fırsatları kaçırmayın!

Bonus, World, Axess, Maximum, Garantipay
Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 6 Taksit İmkanı!

Copyright © 2018. Uğur Aksesuar Saat İnş. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.