0(312) 235 30 36 Sipariş Takibi

Filtrele

Fiyat Aralığı

1049 2183

LEE COOPER SAAT

​1908’de Doğu Londra’da Middlesex Street’te 94-96 numaradaki binalarda doğan Lee Cooper markası Avrupa’nın en eski denim markası. Punk’ın Rock’ın ve her turlu gençlik hareketinin kalbi ve çıkış noktası olan 105 yıllık dünya devi Lee Cooper, 2018 koleksiyonu Lee Cooper saat modelleriyle karşınızda. 

1914
 
1914 yılında çıkan Birinci Dünya Savaşı sırasında, Morris ve Louis'in 600 çalışanı bulunuyordu. Savaş nedeniyle ihracat ve uzun deniz yolculukları çok riskli hale gelmişti. Bu yüzden, İngiliz ordusuna üniforma üretmeye başladılar. Kendi kendini yetiştirmiş olan Morris, kazandığı tecrübeler sayesinde de çok iyi bir terzi olmuştu.
Savaştan sonra, ekonomi çok kötü bir durumdaydı. Ancak iş kıyafeti üretimi yapan şirket, Genel Grevi ve Büyük Buhran'ı atlatıp, yoluna devam etmekteydi. Kişisel sebepleri öne sürerek, Louis ortaklıktan ayrılmak istedi ve Morris, artık sadece kendinin sahip olduğu şirketin adını "Morris Cooper (Overalls) Ltd." olarak değiştirdi. Bu değişimle birlikte şirket yüksek kalite denim ceket ve pantolon üretimine de başladı.
 
1939
 
İkinci Dünya savaşı başladığı sırada, Morris işini iki bölüme ayırdı. Bir bölüm, iş kıyafeti üretmeye devam ederken, diğer bölüm askeri üniforma, uçuş tulumları ve savaş eğitim elbiseleri üretiyordu. Bu ürünleri üretmek çok karmaşık bir süreçti. Morris'in desenler konusundaki yeteneği sayesinde şirket ordunun en büyük tedarikçilerinden biri olmayı başardı.
İkinci Dünya Savaşı devam ederken, Morris bir araba kazasında hayatını kaybetti. O sırada oğlu Harold, Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde görevde olduğu için, şirketi yönetme görevini ailenin diğer üyeleri üstlendi.
 
Savaş Sonrası
 
İkinci Dünya Savaşı bitmesiyle eve dönen Harold'un amacı şirketi modernize etmekti. Savaştan sonra, kıyafet alımının karneye bağlanması da onun için önemli bir avantaj oluşturdu. Bir takım elbisenin 26 karne kuponu, bir elbisenin ise 15 karne kuponu olduğu ortamda, bir adet jean sadece 1 karne kuponuydu.
Beş yıldan az bir sürede, Harold'ın çabalarıyla şirket, Birtanya'nın en iyi denim markası haline geldi. Harold Hill adlı yeni bir mahallede yepyeni bir fabrika açıldığında şirketin ürettiği iş kıyafetleri, dünyanın her yanında giyilir olmuştu. Harold, bu dönemde eşinin soyadını da şirketin isminin içine ekleyerek, şirketin adını Lee Cooper olarak değiştirdi.
 
Rock'n Roll
 
1950'ler ve 1960'larda iş kıyafeti giyiyorsanız, %80 ihtimalle bu kıyafetin markası Lee Cooper'dı. Markanın kaliteli ve dayanıklı iş kıyafetleri üretmekteki şöhreti o kadar büyüktü ki, Britanya pazarının %80'i Lee Cooper'ın elindeydi.
1950'ler ve 1960'larda çok daha büyük boyutlu bir oluşum vardı. Genç insanlar, rock'n roll eşliğinde kabul edilen toplumsal düzeni değiştirmeye çalışıyordu ve denim, hızla bu devrimin sembolü haline geliyordu. Harold Cooper, alışılmadık bir devrimciydi ve Amerikalı jean devleri daha Avrupa'ya gelmemişken, genç Avrupalıları denimle tanıştıran yine oydu.
 
Efsane
 
Teddy Boys'dan Mod'lara, Hippi'lerden Punk'lara, her müzikal ve kültürel değişimde; Britanya'da, Avrupa'da, Avustralya'da, Uzak Doğu'da ve dünyanın her yanında Lee Cooper markası bir efsane haline geldi. Tasarımlarımızda, kullandığımız kumaşlarda, her dikiş ve perçinde...
 
Lee Cooper
Devoted to denim, dedicated to style.

14 adet ürün bulunmuştur.

E-Bülten

Kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun ve fırsatları kaçırmayın!

Bonus, World, Axess, Maximum, Garantipay
Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 6 Taksit İmkanı!

Copyright © 2018. Uğur Aksesuar Saat İnş. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.